Menu Close

Danışma Kurulu

Danışma Kurulu

Dr. Anders Corr, Yale’den (Summa cum laude) Uluslararası İlişkiler alanında lisans derecesine  ve Harvard Üniversitesi’nden Hükümet doktora derecesine sahiptir. On yıldan fazla bir süredir akademik, politik ve iş alanlarıyla birlikte uluslararası politik riski analiz etti. Uzmanlık alanları arasında çatışmalara niceliksel yaklaşımlar, nadir olaylar ve kamuoyu var. Corr, Orta Asya, Doğu Asya ve Afrika’da derinlemesine saha deneyimine sahiptir ve Booz Allen Hamilton, ABD Ordusu, ABD Pasifik Komutanlığı (USPACOM), Amerika Birleşik Devletleri Pasifik Özel İşlemler Komutanlığı (USSOCPAC), Savunma İstihbarat Ajansı (DIA), Savunma Tehditini Azaltma Ajansı (DTRA) ve Kuzey Amerika Antlaşması Örgütü (NATO)  da dahil olmak üzere çeşitli danışmanlık ve devlet kurumlarında çalıştı. Ticari varlıklar için uluslararası politik riskin stratejik analizini sağlamak üzere Corr Analytics’i ve çeşitli anlayışlı analistler için hakemli bir çıkış sağlamak için Politik Risk Dergisi’ni kurdu. Dr. Corr aynı zamanda Mevcut Tehlike Komitesi: Çin’in de kurucu üyelerinden biridir.

Dru C. Gladney, California’daki Claremont’taki Pomona Koleji’nde Antropoloji Profesörü ve Pasifik Havzası Enstitüsü Başkanı.

Bir P.H.D. var Washington, Seattle Üniversitesi’nden Sosyal Antropoloji alanında. Ayrıca din, felsefe ve antropoloji alanında üç yüksek lisans derecesi var. Ayrıca Cambridge Üniversitesi’nde, Harvard Üniversitesi’nde, Güney Kaliforniya Üniversitesi’nde, Hawaii Üniversitesi’nde ve Princeton’da İleri Araştırma Enstitüsü’nde fakülte pozisyonları ve doktora sonrası burslar düzenledi. Honolulu’daki Daniel K. Inouye Asya-Pasifik Güvenlik Çalışmaları Merkezi’nin açılış Dekanı olarak görev yaptı ve şu anda Philadelphia’daki Dış Politika Araştırma Enstitüsü’nde Kıdemli Araştırmacı olarak görev yaptı.      

Profesör Gladney, on yıldan fazla bir süredir Manoa’daki Hawai Üniversitesi’nde Asya Çalışmaları dersi verirken, Doğu-Batı Merkezinde Kıdemli Araştırma Üyesi olarak görev yaptı. Princeton’daki İleri Araştırmalar Enstitüsü’nden MacArthur Vakfı Üyesi, Türkiye ve Çin’e iki kez Fulbright Bursu kazandı ve Cambridge, Kings College, Cambridge’deki Harvard Üniversitesi’nde fakülte pozisyonları ve doktora sonrası burslar kazandı. Max Plancke Enstitüsü, Pekin ve Fudan Üniversiteleri, Pekin’deki Minzu Üniversitesi, Singapur Ulusal Üniversitesi ve Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul.  Gladney, 30 yıldan uzun bir süre önce Batı Çin’deki saha araştırmasına başladı ve Çin’in Kazakistan’da, Kırgızistan’da, Türkiye’de, Singapur’da ve Malezya’da “Yeni İpek Yolu” hakkında daha yeni projeler yürütüyor.

Gladney, ABD Kongresi ve Senatosu’na dört ayrı olayda ve iki kez Avrupa Parlamentosu’na, Asya’daki etnik ve kültürel milliyetçilik üzerine yaptığı araştırmalarla ilgili olarak kimlik, ekonomi, ulus-devlet oluşumu, ulusötesi ve siyasal gelişme. Asya Kalkınma Bankası, Soros Vakfı, Ford Vakfı, Dünya Bankası, UNESCO, ABD-Çin İlişkileri Ulusal Komitesi, Smithsonian Kurumu, Getty Müzesi, Ulusal Demokrasi Teşvik ve Ulusal Bilimler Akademisi. Araştırma dilleri Mandarin Çincesi, Türkçe, Uygurca, Özbekçe, Kazakça ve Rusça’dır. CNN, El Cezire, BBC ve NPR üzerine sıkça yorum yapan kişidir.  Yıllarca Dünya Ekonomik Konseyi üyesi olarak, Dubai’de Davran Gündemi’nin şekillendirilmesine yardımcı olan Küresel Eşitlik ve Dubai’deki Saygı Küresel Konseyi’nde görev yaptı.

Ödüllü kitabın yazarı, Müslüman Çin: Halk Cumhuriyetinde Etnik Milliyetçilik (Harvard University Press, 2. baskı) ve üç yeni kitap daha: Çin’deki Etnik Kimlik: Müslüman Azınlık Vatandaşlığı Yapma (Harcourt Brace); Çoğunluk Yaratmak: Japonya, Çin, Kore, Malezya, Fiji, Türkiye ve ABD’de Ulus Kurmak (Editör, Stanford University Press); Çin’in Çıkması: Müslümanlar, Azınlıklar ve Diğer Alt Alternatif Konular (University of Chicago Press), Gladney, Asya Araştırmaları Dergisi de dahil olmak üzere kitap ve dergilerde 100’den fazla akademik makale yayınladı; Güncel Tarih; Halk kültürü; Üç Aylık Kültürel Hayatta Kalma; Orta Asya Anketi; İç asya; Tarih ve Antropoloji; Dünya İşleri Fletcher Forumu; Uluslararası Orta Doğu Araştırmaları Dergisi; ve Çin Üç Aylık Dergisi. Araştırmaları düzenli olarak New York Times, Ekonomist, Newsweek, Time, International Herald Tribune, Los Angeles Times ve San Francisco Chronicle’da yapıldı. Fikir-Editörlük makaleleri New York Times, Wall Street Journal, Los Angeles Times, International Herald Tribune ve Yüksek Öğretim Chronicle‘sinde yayınlanmıştır. İpek Yolu’ndaki kültürel siyaset ve Müslüman halklar konusunda önde gelen Batılı alimlerden biri olan Profesör Gladney şu anda Çin’in önemli “Kemer ve Yol Girişimi” konulu yeni bir araştırma projesi yürütmektedir. sosyal bellek ve II. Dünya Savaşı dönemi Uçan Kaplanlar. Yüzbaşı B. Curtis Gladney (1917-2006), Hump Afişiydi ve oğlunun Çin’in en önde gelen bölgelerine duyduğu ilk ilgiden ilham aldı.

Maria Sliwa, Freedom Now Communications, Inc. ve M. Sliwa Halkla İlişkiler Başkanıdır. Sudan Kampanyası için bir basın sözcüsü olarak Sudan ve Darfur’daki soykırım, kölelik ve sivillerin tecavüzünü duyurmada önemli bir rol oynadı. 1999’da, 100.000’den fazla abonesiyle uluslararası insan hakları konularına odaklanan Freedom Now News adlı bir internet haber servisi başlattı ve yönetti. İnsan hakları projelerine, aktivistlerine ve yazarlarına dikkat etmeye devam ediyor.

Bayan Sliwa, insan hakları röportajındaki uzmanlığıyla tanınır. Raporları ve aktivizmi, New York ve New Jersey eyaletlerini, Sudan Hükümeti’nin kendi nüfusuna karşı soykırım savaşında suç teşkil eden bir petrol şirketi olan Kanadalı Talisman Enery’den çıkarmaya ikna etmelerine yardımcı oldu. Sudan ve Uganda’daki yoğun çalışmalarına ek olarak, on dört yılını vatanında Romanya’da hapsedilmesi ve işkence geçiren bir eylemci olan Richard Wurmbrand’ın durumuyla Tibetlilerin kendi kendini immolasyonunu da kapsıyor.

Bayan Sliwa, Columbia Üniversitesi Gazetecilik Enstitüsü, New York Üniversitesi ve Montclair State Üniversitesi’nde yardımcı profesördür. Freedom Now Communications Inc.’i kurmadan önce New York’ta bir polis memuru olarak çalıştı. Ünlü yazar Aleta St. James’in ve WABC radyo sunucusunun kız kardeşi ve Koruyucu Meleklerin İttifakı kurucusu Curtis Sliwa’un kız kardeşidır.

Jason Jones, bir film yapımcısı, yazar, aktivist ve insan hakları çalışanıdır. Film Hareketi ve İnsan Hakları Eğitim Örgütü (H.E.R.O.) başkanı ve Savunmasız İnsanlar Projesi’nin kurucu başkanıdır.

Jones, 2006’da, birçok film endüstrisi ödülü kazanan, özellikle 2006 Toronto Uluslararası Film Festivali’nde Halkın Seçimi Ödülü olan “Bella” nın Baş Yapımcısıydı. 2009 yılında Los Angeles Film Festivali Seyirci Ödülü’nü ve 2010 yılında NAACP Görüntü Ödülü’nü kazanan 2008 yılı “Soraya M.’nın Taşlanması” filminin yardımcı yapımcılığını yaptı. “Anne Marianne: Aziz’in portresi” ve “Sessiz” adlı yeni filmin baş yapımcısı. Kısa filmleri “Görülecek Gözler” (2010), “Crescendo” (2011) ve “Biraz Daha Yüksek Sesle Söyle” (2015).

ABD piyadelerinde hizmet veren bir turun ardından Hawaii Üniversitesi’ne girdi. Hawaii Üniversitesi’nde Pro Hayat Öğrenci Birliği’ni kurdu ve Özgürlük için Genç Amerikalıların devlet başkanlığını yaptı. Jason, Amerikan Yaşam Birliği’nin ulusal gençlik direktörü olan Hawaii Hakkı Hayatı, dünyanın en büyük uluslararası yaşam yanlısı organizasyonu İnsan Hayatı Uluslararası’ın halkla ilişkiler direktörü ve Brownback’in başkan yardımcısı olarak çalışmaya devam edecek.

Jason, evsizlere, soykırımla karşı karşıya kalan insanlara ve kriz geçiren kadınlara yardım etmek için doğrudan çalışıyor. ABC, Fox, CNN ve ülke genelinde yüzlerce radyo programında insan ailesinin en savunmasız üyelerinin savunmasında göründü. Jason, The Stream’e kıdemli bir katkıda bulunan ve Yüzyılımızı Kurtarmak Yarışından John Zmirak’ın ortak yazarı, aynı zamanda Ekim 2017’de yayımlanan Dünya Yanıyor kitabının da yazarı.
 
Jason, karısı ve yedi çocuğuyla Hawaii’de yaşıyor.